گیت فلزیاب دروازه ای و هر آنچه باید درباره آن بدانید

felezyabyazd مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

گیت فلزیاب امنیتی در برابر خطر 

هر فردی که با هواپیما سفر کرده است، احتمالا از دروازه مغناطیسی گیت فلزیاب عبور کرده است. این دستگاه های امنیتی همچنین در مدارس، رویداد های ورزشی، ادارات دولتی و کنسرت ها بکار گرفته شده است. گیت فلزیاب بخشی از سیستم امنیت کلی محسوب میشود که شامل دوربین، در ورودی و پیج اظطراری است. دروازه امنیتی موثر و ایمن میباشد. وجود دوربین و در های کنترلی به امنیت شما می افزاید. این روش کار گیت فلزیاب میباشد.

تاریخچه گیت فلزیاب

دستگاه های فلزیاب را با طبعیت از قانون توصیف شده توسط یک فیزیکدان اسکاتلندی به نام جیمز کلرک ماکسول است. وی کشف کرد که مغناطیس و برق مرتبط هستند. بدین منظور با در جریان انداختن برق در سیم مسی ای که در اطراف یک تکه فلز بصورت فنری پیچیده شده است، فلز خاصیت مغناطیسی ایجاد میکند. هنگامی که یک پالس الکتریکی به یک سیم پیچ ارسال میشود، یک میدان مغناطیسی ایجاد میکند. هنگامی که این میدان به یک شیء فلزی برخورد میکند، آن را منعکس میکند که میتوان با استفاده از یک سیم پیچ دیگر تشخیص داده شود. اندازه و زمان پالس شناسایی شده برای تعریف اندازه و موقعیت شیء مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه کار گیت فلزیاب 

معمولا در فلزیاب ها از سیستم پالسی القایی ( PI ) استفاده میشود. سیستم های پالسی جریان ( پالس های قوی و ضعیف ) را از طریق سیم پیچ ارائه میدهد. هر پالس میدان مغناطیسی کوتاهی تولید میکند. هنگامی که یک قطعه فلز از میدان مغناطیسی عبور میکند، یک میدان مغناطیسی منعکس شده ایجاد میشود. این میدان مغناطیسی پس از واکنش از طریق کویل گیرنده، که به نوبه خود سیستم هشدار را تحریک میکند.پس از شروع چند میکروثانیه (میلیون ثانیه از ثانیه) طول میکشد و جریان را از طریق کویل اجرا می کند. به این جریان که حدوداٌ ۳۰ میکرو ثانیه طول میکشد پالس منعکس کننده گفته میشود.

یک فلزیاب پالسی مبتدی، حدود ۱۰۰ پالس در ثانیه ارسال میکند که میتوان بستگی به مدل و شرکت سازنده بین ۲۵ تا بیش از ۱۰۰۰ پالس در ثانیه برسد.

گیت فلزیاب ( walk-through metal detectors ) میدان مغناطیسی بزرگی را ایجاد میکند که تمام فضای داخل فلزیاب دروازه ای را پوشش میدهد. اگر فردی با وجود اشیاء فلزی از قبیل اسلحه، چاقو، مواد منفجره و .. از این ردیاب دروازه ای عبور کند، سیستم هشدار دستگاه که شامل سیستم اعلام خطر صوتی و چراغ خطر میباشد بصدا در می آید و بازرسان امنیتی را از وجود خطر آگاه میسازد. هنگام عبور از گیت فلزیاب بازرسی بایستی اشیاء فلزی مانند ساعت و کمربند و … را از خود جدا کنید.

تکنولوژی گیت فلزیاب

جدید ترین مدل این گونه ردیاب ها دارای مناطق چند گانه ای هستند که نه تنها یک زنگ هشدار را به صدا در می آورند بلکه قابلیت این را دارند تا محل دقیق اشیاء فلزی را به بازرسان اعلام نماید.

گیت های فلزیاب گونه از ردیاب های چند ناحیه ای است که با استفاده از سیم پیچ های متعدد در اطراف دروازه منطقه های تشخیص جداگانه ای را ایجاد میکند. آنها قابلیت این را درند تا انواع اشیاء فلزی را در هر محیطی از داخل دروازه شناسایی کنند و به نمایش بگذارند. نور هشدار دهنده دستگاه این امکان را به فرد بازرس میدهد تا براحتی شیء را پیدا کند.

عبور از گیت های فلزیاب خطرناک است ؟

انجمن فیزیک بهداشت و سلامت مقاله ای در ارتباط با امنیت فرودگاه نوشت که میگفت : اگر چه میدان های مغناطیسی ایجاد شده توسط گیت فلزیاب دروازه ای نوعی تشعشع هستند، اما بدلیل اینکه قابلیت یونیزه شدن ندارند صدمات بیولوژیکی به بدن وارد نمیکنند. بنابراین حتی قرار گرفتن در معرض مکرر گیت های فلزیاب هیچ گونه خطر بیولوژیکی در بر نخواهد داشت. با این وجود استفاده از فلزیاب های دروازه ای یکی از موثر ترین راه ها برای امنیت مکان های پر رفت و آمد میباشد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با آموزش گام به گام کار با طلایاب و تست عمق زنی فلزیاب های IKPV در نمایندگی طلایاب تهران و کلان شهر ها با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس حاصل نمایید.

فروش لوازم جانبی فلزیاب ( کویل، لوپ، دسته، پنل و … )، ارتقاء و بروزرسانی دستگاه های طلایاب درکمپانی فلزیاب IKPV ایران

تصویری کردن انواع سیستم های پالسی

اجاره طلایاب تصویری و  اجاره طلایاب پالسی

IKPV

GOLD DETECTOR

منبع:kintronics.com

شاید دوست داشته باشید:

نقد و بررسی فلزیاب Ace 150 محصول Garrett

نقد و بررسی فلزیاب Ace 150 محصول Garrett فلزیاب Garrett Ace 150 یکی از محبوب ترین و بهترین دستگاه ها برای مبتدیان است. در مقایسه با آشکارسازهای فلزی کمپانی bounty hunter ، به نوعی گران است. با این حال، چندین ویژگی اضافی را ارائه می دهد. این یک بسته کامل همراه با دی وی دی […]

بهترین فلزیاب برای کاوش طلا

بهترین فلزیاب برای کاوش طلا از سال های دور تا به حال به نظر می رسد طلا برای همه سنین جذاب بوده است . آیا می‌توانید تصور کنید که می‌خواهید طلا را در زیرزمین پیدا کنید؟ هر جوینده گنج برای رسیدن به هدف واقعی ، آرزوی آن را دارد تا طلا بیابد . این شور […]

راهنمای خرید بهترین فلزیاب ضد آب

راهنمای خرید بهترین فلزیاب ضد آب زیر آب‌های عمیق بسیاری از گنجینه های قدیمی وجود دارد . بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که چه نوع فلز یا گنجی در زیر آب یافت می‌شود ؟ بیشتر تمدن‌های باستانی از آب به عنوان وسیله‌ای برای حمل و نقل استفاده می‌کردند و شانس بدی که داشتند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =

همین حالا تماس بگیرید