کجا گنج پیدا کنیم

felezyabyazd مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

کجا گنج پیدا کنیم ؟

در هر منطقه ، حوزه های طبیعی یا فعالیت های انسانی وجود دارد که پتانسیل بالایی برای شناسایی فلزات دارند. این مکان ها شامل: سواحل، پارک ها، باغ ها و سایت های رها شده، اماکن تاریخی و باستانی است. توصیه میشود قبل از اقدام به کاوش نسبت به تهیه مجوز کاوش منطقه مورد نظر اقدام نمایید. برای این منظور میتوانید با مراجعه به نمایندگی مجاز فلزیاب IKPV نسبت به خرید دستگاه با مجوز کاوش اقدام نمایید.

گام بعدی پس از خرید فلزیاب مورد نظر پیدا کردن مکان خوب برای کاوش میباشد. با توجه به اینکه امکان تجسس افراد در مکان های احتمالی وجود دارد، قبل از انتخاب مکان مورد نظر باید در مورد هدف خود به خوبی تحقیق نمایید تا از کاوش بیهوده جلوگیری شود. بجز مناطق نام برده شده مناطق دیگری با احتمال وجود گنج هستند که اخیرا توسط هزاران نفر مورد استفاده قرار گرفته اند. شاید جالب باشد که بدانید کاوش مجدد در یک منطقه با دستگاه فلزیاب قدرتمند میتواند به شما پاسخ مثبت دهد. توصیه میشود برای این منظور با فلزیاب های IKPV آشنا شوید.

در چه مکان هایی و از کجا گنج پیدا کنیم ؟

قبل از شروع کاوش، خوب است مناطق احتمالی انتخاب شده را مورد بررسی قرار دهید که ممکن است اطلاعاتی در سایت های قدیمی، گزارش های استخراجی و اطلاعات محلی ( تجربه و اطلاعات بزرگان و ریش سفیدان ) باشد. افراد سالخورده اطلاعات بسیار ارزشمندی در زمینه های مختلف دارند که شامل اطلاع از مکان حفره ها، تونل ها، مکان های باستانی و … است که قبل از تغییر از آنها اطلاع داشته اند. با داشتن اطلاعات کافی میتوانید به اهداف خود نزدیک شوید. در جواب به سوال از کجا گنج پیدا کنیم برخی از مکان های مناسب جهت گنجیابی بیان میگردد.

ساحل

سواحل مکان های خوبی برای سرگرمی و کاوش هستند. اکثر سواحل خصوصی یا عمومی هستند که برای کسب اجازه باید به مالک یا مقامات محلی مراجعه شود. مجوز اخذ شده برای فلزیابی در ساحل مختص به دریا های میباشد. به دلیل فعالیت بسیار زیاد مردمی ممکن است برخی از لوازم و اشیاء فلزی و قیمتی در ساحل گم شود، که میتوان جهت کاوش آنها از دستگاه فلزیاب استفاده شود. بهترین زمان کاوش قبل از غروب خورشید زمانی که تردد افراد بسیار کم شده است یا پس از وقوع طوفان که احتمال جابجایی اشیاء از کف اقیانوس به حاشیه سواحل آورده شده است، میباشد. این مدل کاوش بیشتر در سواحل با تردد بسیار بالا صورت میپذیرد.

باغ ها

اکثر افراد دارای خانه های دارای حیاط یا باغ هستند. باغ ها مکان هایی برای تفریح میباشد که افراد در آن تردد دارند، رفت و آمد افراد میتواند منجر به از دست دادن فلزاتی شود که امکان  دارد در باغ ها جا گذاشته باشند، یا این امکان وجود دارد یک خانه بر روی یک زمین تاریخی بنا شده باشد. خانه های واقع در باغ های قدیمی میتواند مکان های خوبی برای تشخیص فلزات باشد. نکته قابل توجه اینکه کاوش در خانه به هیچ وجه توصیه نمیشود، دلیل آن وجود انواع فلزات در اطراف محیط کاوش میباشد که خود باعث ایجاد خطا میشود. مگر اینکه حساسیت دستگاه خود را به حداقل برسانید که این خود مستلزم دریافت راهنمایی از متخصصین فلزیابی میباشد.

پارک جنگلی

در هنگام تلاش برای ورود به پارک ها برای تشخیص فلز، همیشه بدنبال دستیابی به مجوز باشید. برخی از مقامات محلی در برخی از نقاط اجازه کاوش فلز بدون مجوز را نمیدهند. برای جلوگیری از برخورد مقامات و یا مصادره فلزیاب بهتر از از قوانین موبرطه آگاهی کامل داشته باشید. پارک ها مناطقی هستند که دارای بزرگترین پتانسیل موجود در کاوش برخی از فلزات میباشد. در طول سالیانه طولانی، از پارک ها بعنوان مکانی برای فعالیت سیرک ها، نمایشگاه ها، همایش ها و کنسرت ها مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین در برخی از پارک جنگلی ها در گذشته بعنوان محدوده تیراندازی استفاده میشود که پر از گلوله های قدیمی است.

زمین ها

زمین های کشاورزی یکی از محبوب ترین مکان های جهت کاوش فلزات میباشد. طی فرآیند شخم زدن زمین، چیز هایی که به خاک سپرده شده اند و در زیر قرار دارند به سطح خاک نزدیک میشوند. به این منظور تنها نکته ای که ممکن است اتفاق بیفتد آسیب رساندن اشیاء به ماشین آلات کشاورزی میباشد.

توصیه میشود برای کاوش زمین ها به نقشه های قدیمی و اطلاعات محلی مراجعه نمایید. بسیاری از مکان ها بر اثر گذر زمان و تغییرات فیزیکی زمین در زیر زمین مدفون شده است که برای کشف آنها نیاز به دستگاه های تخصصی جهت کشف ساختار های زیر زمین میباشید.

جنگل و پیاده رو های عمومی

این مکان ها به عنوان مکان عمومی شناخته میشود، این بدین معنا نیست که شما مالک زمین هستید بلکه صاحب زمین راه را برای عبور و مرور افراد آزاد گذاشته است. با عین حال میبایست قبل از کاوش نسبت به کسب اجازه اقدام نمایید. مکان هایی که تردد افراد طی سالیان زیاد بوده امکان جا گذاشتن تجهیزات و فلزات با ارزش وجود دارد که شما میتوانید جهت کشف آنها اقدام نمایید.

کلیساها

کلیسا ها مکان هایی برای عبادت مردم بوده که مکان ایده آلی جهت کاوش سکه میباشد. کلیسا ها معمولا قدیمی ترین ساختمان هر منطقه محسوب میشود که افراد در برخی از موارد سکه و جواهرات خود را در انجا به امانت گذاشته و به عنوان بانک امروزی استفاده میشده است. هر کلیسا دارای مکانی جهت ذخیره غنائم میباشد که بصورت اتاقکی مخفی در آن مکان میباشد. کلیسا ها از جمله مکان هایی است که امکان بسیار زیاد کشف طلا را دارد.

شهر های متروکه

بسیاری از شهر های متروکه یا شهرک ها در بسیاری از نقاط سراسر جهان وجود دارد که مملو از غنائم و آثار تاریخی مدفون شده هستند. با عین حال ممکن است برخی از این مکان ها توسط دولت حفاظت شده باشند و کاوش در این مناطق ممنوع باشد. با تهیه مجوز مورد نیاز شهر های متروکه میتوانند مکان های خوبی برای شناسایی فلزات باشند. در ایران بدلیل تمدن کهن در نقاط بسیاری میتوان گنجینه های باستانی را کشف کرد، اما به این سادگی که گفته شد نیز نیست. کشف گنجینه های باستانی نیاز به تحقیقات بسیار زیاد داشته و افرادی که پا به این عرصه میگذارند میبایست افرادی با انگیزه باشند.

پس از تعیین محل کاوش خود میتوانید با مشورت با متخصصین فلزیابی IKPV نسبت به تهیه فلزیاب مورد نیاز خود اقدام نمایید. با تحقیق و پژوهش میتوانید در یابید که از کجا گنج پیدا کنیم ! در صورت مشاوره و دریافت نکات مفید فلزیابی با ما همراه باشید.

شماره تماس فلزیاب فروش تهرانی: ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲

IKPV

منبع : metaldetectorjudge

شاید دوست داشته باشید:

نقد و بررسی فلزیاب Ace 150 محصول Garrett

نقد و بررسی فلزیاب Ace 150 محصول Garrett فلزیاب Garrett Ace 150 یکی از محبوب ترین و بهترین دستگاه ها برای مبتدیان است. در مقایسه با آشکارسازهای فلزی کمپانی bounty hunter ، به نوعی گران است. با این حال، چندین ویژگی اضافی را ارائه می دهد. این یک بسته کامل همراه با دی وی دی […]

بهترین فلزیاب برای کاوش طلا

بهترین فلزیاب برای کاوش طلا از سال های دور تا به حال به نظر می رسد طلا برای همه سنین جذاب بوده است . آیا می‌توانید تصور کنید که می‌خواهید طلا را در زیرزمین پیدا کنید؟ هر جوینده گنج برای رسیدن به هدف واقعی ، آرزوی آن را دارد تا طلا بیابد . این شور […]

راهنمای خرید بهترین فلزیاب ضد آب

راهنمای خرید بهترین فلزیاب ضد آب زیر آب‌های عمیق بسیاری از گنجینه های قدیمی وجود دارد . بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که چه نوع فلز یا گنجی در زیر آب یافت می‌شود ؟ بیشتر تمدن‌های باستانی از آب به عنوان وسیله‌ای برای حمل و نقل استفاده می‌کردند و شانس بدی که داشتند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =

همین حالا تماس بگیرید