نحوه ساخت فلزیاب

felezyabyazd مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نحوه ساخت فلزیاب دست ساز

ساختن دستگاه شناسایی فلزات یک سرگرمی مهیج محسوب میشود که مهارت ساخت وسایل الکترنیکی را در افراد به چالش میکشد. با ساخت فلزیاب دست ساز میتوانید در هزینه های خود صرفه جویی نمایید . افرادی که بدنبال ساخت فلزیاب هستند باید بدانند که با ساخت فلزیاب خود نهایتا به عمق ۱۵ سانتی متری دست پیدا خواهند کرد که برای مصارف مانند فلزیاب دستی عمل میکند و برای کاوش حرفه ای بی ارزش است.

با این تفاسیر شما میتوانید فلزیاب شخصی خود را متناسب با سلیغه خود طراحی کنید. به این منظور در اینجا چند روش ساخت فلزیاب ساده بیان شده است که میتوانید با در دست داشتن لوازم کافی نسبت به تهیه دستگاه فلزیاب اقدام نمایید.

کیت فلزیاب دست ساز

قبل از شروع به ساخت فلزیاب میبایست چندین نکته را جهت درک بهتر به یاد داشت:

  • فلزیاب با استفاده از تحلیل میدان مغناطیسی عمل میکند، میدان مغناطیسی را ایجاد کرده و آن را به زمین هدایت میکند.
  • حساسیت دستگاه آشکارساز فلز شما به اندازه کویل جستجوگر بستگی دارد.
  • صرف نظر از روش استفاده شده برای ساخت فلزیاب، تمامی آشکار ساز های فلزی یکسان هستند.
  • قبل از شروع پروژه باید مشخص کنید که کدام نوع از فلزیاب مناسب برای نیازهای شما میباشد
  • هنگامی که شما با فلزیاب دست ساز خود کار میکنید با حرکت بر روی جسم فلزی دستگاه به شما هشدار میدهد که جسمی فلزی را پیدا کرده اید که در برخی از موارد ممکن است بازم باشد شروع به کاوش کنید.
  • آشکارساز های فلز اغلب با فرکانس پایین مورد استفاده قرار میگیرد. اگر بخواهید در ساحل کاوش نمایید یا جهت استخراج طلا اقدام نمایید، فلزیاب های القایی پالسی برای شما مناسب است.
  • یک فلزیاب عمدتا از یک سر جستجو گر و یک جعبه کنترل میباشد که در آن یک شفت ( دسته فلزیاب ) پنل کنترل را به کویل جستجوگر متصل میکند. برای پروژه شما میتوانید از یک چوب جارو بجای شفت استفاده کنید. فلزیاب دست ساز همچنین شامل باطری، بلندگو، ریزپردازنده و دستگیره های کنترل میباشد. کویل بخشی است که مواد فلزی را حس میکند.

راهنمای گام به گام نحوه ساخت فلزیاب

نحوه ساخت فلزیاب با استفاده از تلفن

شما میتوانید به راحتی دستگاه تلفن شخصی خود را به فلزیاب تبدیل نمایید. برای این کار برنامه های ویژه ای طراحی شده اند که از سنسور های مغناطیسی در گوشی شما برای تشخیص فلزات استفاده میکنند. بنابراین شما میتوانید از آیفون یا تلفن اندروید ( فلزیاب اندروید ) خود برای ساخت فلزیاب استفاده کنید. تا زمانی که دستگاه تلفن شما در شرایط خوبی است و میدان مغناطیسی آن از دست نرفته باشد میتوانید آز آن برای ساخت فلزیاب استفاده کنید.

فلزیاب اندروید

نحوه ساخت فلزیاب با استفاده از ماشین حساب

اگر بخواهیم با استفاده از یک ماشین حساب فلزیاب بسازیم نیاز به یک رادیو به همراه یک ماشین حساب داریم. اولین گام برای ساخت یک دستگاه تشخیص فلز با ماشین حساب مستلزم تغییر در تنظیمات رادیو با بالاترین باند است. مطمعن شوید که رادیو تان به یک ایستگاه تبدیل شده است و شما میتوانید به طور پیوسته و به وضوح به صدای ثابت رادیو گوش دهید. حال ماشین حساب خود را روشن نمایید و آن را از پشت به رادیو نزدیک کنید تا زمانی که یک لحن کسل کننده دریافت کنید. این فرآیند ممکن است بسته به نوع انجام آن یک یا دو دقیقه طول بکشد. در بعضی اوقات لازم است دو دستگاه را در یک جهت قرار دهید تا به صدای خسته کننده دست یابید. دقت کنید که فاصله بین این دو دستگاه را بدرستی تنظیم نمایید، وگرنه یک لحن واضح و ثابت را درک نخواهید کرد.

ساخت فلزیاب با ماشین حساب

هنگامی که سیم پیچ را به طور مناسب نصب کردید، میتوانید از ردیاب فلزی استفاده کنید. به عبارت دیگر دستگاه شما آماده استفاده است. اگر دستگاه شما آماده است از یک چوب جارو بعنوان شفت استفاده کنید.اگر یابنده شما کار میکند، با این کار با نزدیک کردن سازه به تکه فلزی صدای بوق میشنوید، صدا ممکن است با با نزدیک شدن به فلز شدید تر شود که نشانه این است که شما در ایجاد ردیاب فلزی در خانه موفق شده اید.

نحوه ساخت فلزیاب با استفاده از رادیو

هنگامی که میخواهید از یک رادیو برای ساخت فلزیاب استفاده کنید میبایست از یک ماشین حساب استفاده کنید. شما لزوما نیاز به یک ماشین حساب حرفه ای ندارید، همین که صدای بوقی داشته باشد مسمر ثمر واقع میگردد. به عبارتی هر نوع ماشین حسابی به کار میآید. برای ساخت فلزیاب رادیویی، باید اطمینان حاصل کنید که میدان مغناطیسی در داخل دستگاه اجرا شود. برای اینکه در مسیر صحیح نحوه ساخت فلزیاب رادیویی قرار بگیرید پاراگراف قبل را مطالعه نمایید.

فلزیاب رادیویی

ساخت کویل جستجوگر

در مورد سه روش فوق همگی نیازمند به یک کویل جستجوگر برای شناسایی فلزات استفاده کنید. برای این کار میبایست از سیستم VLF استفاده شود. در اینجا شما باید یک سیم پیچ را بسازید که با ردیاب فلزی VLF کار کند. دو اندازه متفاوت از حلقه های مدور را از تخته چند لا جدا کنید. اولین حلقه بایستی به اندازه یک نعلبکی کوچک باشد در حالی که طرف دیگر باید یک بشقاب شام باشد. اطمینان حاصل کنید که یک دیسک میتواند در دیگری جا داشته باشد.

نحوه سیم پیچ کویل

حالا همه تکه های چوب از نوع خوب که ممکن است پیدا کنید، بیرون میاید. با استفاده از این چوب های کوچک، شکاف بین حلقه های کوچک و بزرگ را پر کنید. سپس با استفاده از سیم مسی مینا کاری شده حدودا ۱۰ بار بر روی حلقه خارجی و داخلی بپیچید. با این کار کویل جستجوگر شما آماده است و میتوانید آن را به شفت متصل نمایید. روش های دیگری هم وجود دارد که در آینده به صورت مفصل توضیح داده خواهد شد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید

شماره تماس فلزیاب تهران : ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲

IKPV

منبع: detectorly

شاید دوست داشته باشید:

نقد و بررسی فلزیاب Ace 150 محصول Garrett

نقد و بررسی فلزیاب Ace 150 محصول Garrett فلزیاب Garrett Ace 150 یکی از محبوب ترین و بهترین دستگاه ها برای مبتدیان است. در مقایسه با آشکارسازهای فلزی کمپانی bounty hunter ، به نوعی گران است. با این حال، چندین ویژگی اضافی را ارائه می دهد. این یک بسته کامل همراه با دی وی دی […]

بهترین فلزیاب برای کاوش طلا

بهترین فلزیاب برای کاوش طلا از سال های دور تا به حال به نظر می رسد طلا برای همه سنین جذاب بوده است . آیا می‌توانید تصور کنید که می‌خواهید طلا را در زیرزمین پیدا کنید؟ هر جوینده گنج برای رسیدن به هدف واقعی ، آرزوی آن را دارد تا طلا بیابد . این شور […]

راهنمای خرید بهترین فلزیاب ضد آب

راهنمای خرید بهترین فلزیاب ضد آب زیر آب‌های عمیق بسیاری از گنجینه های قدیمی وجود دارد . بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که چه نوع فلز یا گنجی در زیر آب یافت می‌شود ؟ بیشتر تمدن‌های باستانی از آب به عنوان وسیله‌ای برای حمل و نقل استفاده می‌کردند و شانس بدی که داشتند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 8 =

همین حالا تماس بگیرید