قوانین گنج یابی

قوانین گنج یابی

felezyabyazd مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

قوانین گنج یابی در ایران

کشور ایران با قدمت چندین هزار ساله و وجود تمدن های بسیار دارای میراث فرهنگی غنی مرتبط با سلسله های باستانی میباشد. همانگونه که میدانید در دوره های متعدد کشور های بسیاری که اکنون در حاشیه ایران مستقرر هستند جزء قلمرو پادشاهی ایران بوده و سالیان زیادی به ایران امروزی که محل پایتخت در آن قرار داشته است، خراج میدادند. به دلیل قدرت ایران باستان در جهان از سراسر دنیا هر ساله اشیاء قیمتی بعنوان هدیه و باج به پادشاهان ایرانی تقدیم میکردند. اشیاء گرانبهای دریافت شده از قلمرو های همسایه و غرامت جمع آوری شده حاصل از جنگ ها به صورت مجموعه در خزانه کاخ ها یا محل های مخفی ذخیره میشدند. پس از گذر زمان طولانی مقدار بسیاری از این غنایم به سرنوشت نامعلومی دچار شده اند. از این رو تا به حال برخی از این آثار باستانی با ارزش کشف شده است.

قوانین گنج یابی
آثار باستانی

باستان شناسان آثار تاریخی از دستگاه هایی تحت عنوان گنج یاب برای کشف راهرو ها، مقبره ها و خزانه های قدیمی استفاده میکنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های قدرتمندی تحت عنوان گنج یاب مکمل تولید شده که کار را برای کاوشگران باستان شناس راحت ساخته است. بدیهی است با در دست داشتن ابزار کامل جهت کاوش میتوان در پیدا کردن آثار باستانی قدیمی موفق بود. بدین منظور میبایست در مرحله اول نسبت به تهیه دستگاه مناسب بسته به نیاز خود اقدام کنید. برای این کار میتوانید به نمایندگی های مجاز فروش فلزیاب IKPV مراجعه نمایید. سپس با تحقیق در مورد هدف نسبت به کاوش اقدام نمایید.

از آنجایی که آثار باستانی هر کشور مربوط به دارایی همان کشور است بهتر است پس از کشف گنجینه آن را به میراث فرهنگی تحویل نمایید تا از آن به عنوان اثری تاریخی در موزه ها جهت اطلاع از تمدن باستانی کشور یاد شود. کشور ایران حفاری غیر مجاز به منظور کشف اشیاء باستانی را ممنوع اعلام کرده و با حفاران متخلف برخورد میگردد. به این منظور میبایست قبل از کاوش نسبت به دریافت مجوز حفاری منطقه مورد نظر اقدام نمایید.

 برای اطلاع از تمامی ظوابط قوانین گنج یابی بهتر است نکات مفید فلزیابی را مطالعه نمایید.

شماره تماس فلزیاب فروش تهران : ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲

IKPV

شاید دوست داشته باشید:

گنج یاب مکمل اشنایدر

گنج یاب مکمل اشنایدر ( Schneider )

گنج یاب مکمل اشنایدر برای کشف گنج گنج یاب اشنایدر دستگاهی تازه وارد به عرصه فلزیابی میباشد که با توجه به نیاز مبرم کاوشگران و باستان شناسان طراحی و در سال ۲۰۱۹ تولید و به بازار ارائه گردید. طی نقد و بررسی های صورت گرفته بر روی این گنج یاب مکمل مشخص گردیده است که […]

یون یاب

یون یاب

یون یاب چیست ؟ یون یاب دستگاهی جهت تشخیص هواکش خزانه، اتاقک و … میباشد که میتواند صحت وجود هواکش را اعلام نماید. جهت درک بهتر مفهوم یون یابی در ابتدا به تعریف یون میپردازیم تا بصورت کامل در جریان نحوه کار یون یاب ها باشید.

فلزیاب مکمل

فلزیاب مکمل

فلزیاب مکمل چیست؟ برای کشف گنجینه ها در مناطق وسیع بدون وجود آثار و علائم گنجیابی، جستجو بسیار سخت و دشوار میباشد زیرا اولا محدوده هدف مشخص نیست و به دنبال آن نقطه دقیق هدف، عمق هدف، جنس هدف و بسیاری از موارد دیگر را باید مشخص نمایید. به همین منظور برای بالا بردن ضریب […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید