فلزیاب پالسی چیست؟

فلزیاب پالسی

felezyabyazd مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

کاربرد فلزیاب پالسی چیست؟ 

بسیاری از فلزیاب ها با استفاده از تکنولوژی فرکانس پایین کار میکنند. اساسا ، این بدان معنا است که در این ردیاب ها دارای دو سیم پیچ هستند. یکی برای انتقال پالس و دیگری برای دریافت آن. فلزیاب های پالسی القایی ( pulse induction ) کمتر رایج بوده، اما به سرعت در حال کسب محبوبیت هستند.

در فلزیاب های پالسی از یک سیم پیچ بعنوان فرستنده و گیرنده استفاده میشود. دستگاه این پالس ها را به زمین ارسال میکند که موجب تولید یک میدان مغناطیسی میشود. فلزیاب ها تقریبا حدود ۱۰۰ پالس در ثانیه ارسال میکنند، وقتی پالس ها به یک جسم فلزی برخورد میکنند میدان برگشت داده میشود و ردیاب آن سیگنال را دریافت میکند.

فلزیاب پالسی برای چه مناطقی توصیه میشود

اگر میخواهید در منطقه با وجود املاح معدنی بسیار درون خاک اقدام به کاوش نمایید بهتر است از یک دستگاه فلزیاب پالسی استفاده کنید. در مناطقی که مملو از سنگ های داغ مگنتیک هستند مکان هایی هستند که در آن شما میخواهید از فلزیاب PI استفاده کنید. این نوع از فلزیاب ها دارای قابلیت عمق زنی بیشتری نسبت فلزیاب های صوتی میباشد. فلزیاب های پالسی میتواند پاسخ دقیقی را در محیط های ساحلی و آب شور به اپراطور ارائه دهد.

فلزیاب پالسی چه فلزاتی را شناسایی میکند

یک دستگاه القایی پالسی اغلب میتواند قطعات کوچکتر طلا را نسبت به سایر انواع طلایاب ها کشف کند. اگر شما به دنبال قطعات بزرگ یا کوچک طلا هستید. این گونه دستگاه مورد نظر شما خواهد بود. همچنین شما میتوانید با استفاده از این دستگاه انواع دیگر فلزات را کشف نمایید، بنابراین بر این باور نباشید که اگر این دستگاه را برای کشف طلا تهیه مینمایند فقط قابلیت کشف طلا را دارد.

فلزیاب پالسی در ۶ تا ۸ سال گذشته تبدیل به یک ابزار کارآمد شده است که بسیاری از طراحان و تولید کنندگان در ردیاب های صوتی خود از تکنولوژی پالس القایی ( PI ) استفاده میکنند.

شرکت تولید کننده فلزیاب پالسی ایرانی 

شرکت فلزیاب ایرانی IKPV نیز از این قاعده مستثنا نبوده و سالهاست نسبت به طراحی و تولید فلزیاب های پالسی اقدام  نموده اند و طی تجربیات طولانی با تحقیق و توسعه کارشناسان الکترونیک توانسته اند دستگاه هایی با فرکانس کاری بالا به بازار ارائه دهند که دارای قابیت های ویژه ای نسبت به فلزیاب های معمول در بازار میباشد.

این کمپانی با ارائه انواع فلزیاب پالسی به همراه ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله توانسته از محبوبیت خاصی در بین طرفداران عرصه فلزیابی برخوردار گردد. اگر فلزیاب قدیمی دارید که نیاز به ارتقاء و بروزرسانی سیستم آن میباشد میتوانید با مراجعه به نمایندگی معتبر فلزیاب IKPV در ایران نسبت به آپدیت فلزیاب خود اقدام نمایید. همچنین شما میتوانید با تست عمق زنی فلزیاب پالسی از صحت میزان عمق کاوش آن اطمینان حاصل نمایید.

عمق کاوش فلزیاب پالسی IKPV بستگی به شرایط محیطی و نوع خاک تا بیش از ۱۵ متر میباشد که با توجه به نیاز اپراطور به شما ارائه میگردد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و پاسخ به سوالات متداول در مورد فلزیاب و آموزش گام به گام کار با فلزیاب و تست عمق زنی فلزیاب های IKPV در نمایندگی فلزیاب تهران و کلان شهر ها با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس حاصل نمایید.

فروش لوازم جانبی فلزیاب ( کویل، لوپ، دسته، پنل و … )، ارتقاء و بروزرسانی دستگاه های فلزیاب درکمپانی فلزیاب IKPV ایران

تصویری کردن انواع سیستم های پالسی

اجاره فلزیاب تصویری و  اجاره فلزیاب پالسی

IKPV

METAL DETECTOR

منبع : discoverdetecting.com

شاید دوست داشته باشید:

گنج یاب مکمل اشنایدر

گنج یاب مکمل اشنایدر ( Schneider )

گنج یاب مکمل اشنایدر برای کشف گنج گنج یاب اشنایدر دستگاهی تازه وارد به عرصه فلزیابی میباشد که با توجه به نیاز مبرم کاوشگران و باستان شناسان طراحی و در سال ۲۰۱۹ تولید و به بازار ارائه گردید. طی نقد و بررسی های صورت گرفته بر روی این گنج یاب مکمل مشخص گردیده است که […]

یون یاب

یون یاب

یون یاب چیست ؟ یون یاب دستگاهی جهت تشخیص هواکش خزانه، اتاقک و … میباشد که میتواند صحت وجود هواکش را اعلام نماید. جهت درک بهتر مفهوم یون یابی در ابتدا به تعریف یون میپردازیم تا بصورت کامل در جریان نحوه کار یون یاب ها باشید.

فلزیاب مکمل

فلزیاب مکمل

فلزیاب مکمل چیست؟ برای کشف گنجینه ها در مناطق وسیع بدون وجود آثار و علائم گنجیابی، جستجو بسیار سخت و دشوار میباشد زیرا اولا محدوده هدف مشخص نیست و به دنبال آن نقطه دقیق هدف، عمق هدف، جنس هدف و بسیاری از موارد دیگر را باید مشخص نمایید. به همین منظور برای بالا بردن ضریب […]

۱ دیدگاه

  1. سلام. مطالب خیلی خوبی در مورد فلزیاب پالسی اینجا بود، اینکه میتوان توسط یک سیم پیچ و میله فلزی مغناطیس ایجاد کرد و توسط آن فلزات را تشخیص داد خیلی جالب است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید