سوالات متداول در مورد فلزیاب

سوالات متداول در مورد فلزیاب

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

سوالات متداول در مورد فلزیاب

در زیر به برخی از سوالاتی که بطور معمول در ذهن همه کاوشگران ایجاد میشود و تا به حال، به جواب قانع کننده ای برای پاسخ به آنها نرسیده اند، پاسخ داده شده است . شرکت فلزیاب ایرانی IKPV با سال ها تجربه در عرصه فلزیابی و با حضور متخصصین الکترونیک، ژئوفیزیک و باستان شناسی میتواند تمامی ابهامات شما در ارتباط با دستگاه های کاوشگر را رفع نماید تا بتوانید اطلاعات کاملی را بدست آورید. با ما همراه باشید تا بیشتر با فلزیاب آشنا شوید.

سوالات متداول در مورد فلزیاب
سوالات متداول در مورد فلزیاب
 • یک فلزیاب حداکثر تا چه انداره عمق میزند؟

این سوالی است که در ذهن همه کاوشگران مطرح میشود اما متاسفانه هیچ پاسخ قطعی در این رابطه وجود ندارد. عمق زنی در فلزیاب به موارد زیر بستگی دارد:

 • خواص رسانایی خاک:

خاک های دارای املاح سنگین (کلسیم، منیزیوم، سرب ) به شدت قدرت نفوذ دستگاه را کم میکند. بدلیل وجود کانی های متفاوت در خاک شاید مجبور باشید دستگاه خود را بسته به نوع کانی موجود در خاک تراز نمایید تا سازگاری پیدا کند، مگر اینکه دستگاه شما دارای بالانس اتوماتیک باشد. (بالانس اتوماتیک موجب میشود که دستگاه خود را با املاح موجود در خاک سازگار سازد.) در این حالت ممکن است شما نیاز به کاهش یا افزایش حساسیت در آشکارساز خود داشته باشید.

 • مدت زمان مدفون بودن شیء:

مواد شیمیایی مختلف در خاک یک عمل خورندگی بر روی فلز دارند.بعضی از فلزات سریع تر از بقیه خورده میشوند. یک سکه مدرن به راحتی توسط این مواد شیمیایی خاک مورد حمله قرار میگیرد در حالی که این عمل بر روی مس و نقره بسیار کم تر است، همچنین عمل خورندگی بر روب طلا به سختی قابل تشخیص میباشد. بدنبال عمل خورندگی بر روی فلز، اکسیداسیون ( زنگ زدن آهن ) رخ میدهد، که به خاک اطراف خود جذب میشود. این فرآیند باعث میشود که خاک اطراف خاصیت رسانایی بیشتری پیدا کند، که به نوبه خود سبب میگردد تا اجسام بزرگتر از اندازه طبیعی تشخیص داده شود .

 • اندازه یک شیء:

هرچه شیء فلزی بزرگتر باشد، راحت تر و عمیق تر تشخیص داده میشود.برای مثال یک سطل را راحت تر از یک سکه میتوان تشخیص داد. هرچه فضای سطحی بیشتری از بالا دیده شود، شیء فلزی عمیف تر تشخیص داده خواهد شد.

 • شکل یک شیء:

هر شیء فلزی حداقل بخشی از سیگنال منتقل شده توسط ردیاب فلزی شماست. هرچه سطح بیشتری از از فلز در معرض دید باشد راحت تر قابل تشخیص میباشد.

 • میزان مغناطیس سازی :

میزان مغناطیس تاثیر زیادی بر عمق دارد. برای مثال یک جسم مغناطیسی میتواند در عمق بسیار بیشتری از یک جرم معادل آهن تشخیص داده شود. هرچه اشیاء خاصیت مغناطیسی بیشتری داشته باشد، با یک فلزیاب مغناطیسی آن را بیشتر میتوان احساس کرد.

 • اندازه کویل چه تاثیری در عمق کاوش دارد؟

حلقه های سیم پیچ، کویل یا لوپ معمولا در اندازه های بسیاری برای هر کاوشگر پیشنهاد میشود. هر اندازه نقاط قدرت و ضعف خاصی دارد.یک سیم پیچ کوچک به نوبه خود بهتر از یک سیم پیچ بزرگ برای پیدا کردن اهداف خوب در میان بسیاری از اهداف بی ارزش است.هرچه میزان کویل کوچک تر باشد، دقت بیشتری را در قبال یک کویل بزرگتر در بر خواهد داشت. (خاصیت نقطه زنی) کویل ۸ اینچی یک سیم پیچ همه منظوره است که بعنوان رایج ترین نوع لوپ بشمار میرود و در اکثر شرایط خوب عمل میکند.حلقه های بزرگتر برای مناطق کم ارتفاع با خاصیت معدنی کمتر خاک مناسب تر میباشد. این کویل ها از عمق نفوذ ( ۵ تا ۱۵ درصد ) بیشتری برخوردار هستند اما استفاده طولانی از آنها بدلیل وزن سنگین تر موجب خستگی کاوشگر میشود.داشتن بیش از یک سیم‌ پیچ برای شرایط مختلفی که با آن مواجه خواهید شد، مفید است.

 • کنترل حساسیت و چگونگی نحوه استفاده از در فلزیاب !

کنترل حساسیت روی دستگاه های آشکار ساز فلزی احتمالا کنترل غلط بر روی دستگاه است. حساسیت معمولا به حداکثر سطح خود برسد نادیده گرفته میشود. این عمل باعث میشود که اپراطور به حداکثر کارایی دستگاه نرسد. برای روشن شدن این موضوع به یک قیاس در ارتباط با کنترل حساسیت به عنوان دریچه گاز خودرو فکر کنید. شما همه جا با سرعت کامل رانندگی نمیکنید. در حقیقت محدودیت های زمانی محدود شده برای شرایط عادی هستند. اما باران، برف یا حتی باد شدید چه ؟ البته شما سرعت خود را کاهش میدهید و به همین ترتیب، شما باید کنترل حساسیت خود را برای شرایط مختلف تنظیم کنید.

کانی های موجود در خاک، ترانسفورماتور های قدرتمند نزدیک و ایستگاه های رادیویی نزدیک همه دلایلی برای کاهش حساسیت شما دارند. اگر چه ممکن است با این کار کمی از دست دادن عمق را تجربه کنید ولی با گوش دادن به سیگنال های کاذب و ایجاد صداهای بی مورد حاصل از تنظیم حساسیت بالا، هدف خوبی را از دست بدهید.

 • چرا در بعضی از فلزیاب ها از هدفون استفاده میشود؟

هدفون ها میتوانند سر و صدای بیرونی ( نظیر: باد، امواج، ترافیک و غیره) را کاهش دهد. هدفون ها با پخش سیگنال های صوتی به شما کمک میکنند که به صورت دقیق تر به کاوش بپردازید و مشخص میکند که اهداف مورد نظر جهت حفاری چیست. به طور کلی استفاده از یک هدفون مناسب تعداد قابل توجهی از اطلاعات شما را بهبود میبخشد و باعث جلوگیری از صرف زمان زیادی میشود. هدفون ها همچنین باعث عدم حواس پرتی میشوند، عمر باطری را افزایش میدهند و از جذابیت ناخواسته تماشاچیان کنجکاو جلوگیری میکنند.

 • عوامل خطا در تشخیص فلزیاب چیست؟

سیگنال های اشتباهی گاهی سیگنال های فانتوم خوانده میشود. به این معنا میباشد که هر زمان که فلزی در محدوده ای وجود ندارد دستگاه شما پاسخ مثبت مبنی بر وجود فلز دهد.سیگنال های اشتباهی اغلب ناشی از اکسیده شدن آهن آلات طبیعی نظیر مگنتیت و هماتیت هستند. magnetite یکی از از اجزای “ماسه سیاه” است که عموما در ذخایر طلا رخ میدهد. اگر یابنده شما دارای قابلیت بالانس دستی زمین باشد، معمولا میتوانید سیگنال های کاذب را تنظیم کنید. گاهی اوقات اگر کانی های خاک به طور ناگهانی از یک مکان به مکان دیگر حرکت کند، ممکن است نیاز به آهنگ منظم داشته باشید. اگر کانی های موجود در خاک بیش از حد باشد، بالا بردن سطح حساسیت ممکن است تنها راه حل باشد.

 • آیا دستگاه فلزیاب برای سلامتی انسان خطرناک است؟

این سوال که آیا دستگاه های ردیاب برای سلامتی مضر میباشد، مسئله ای است که شرکت های فلزیابی نسبت به آن پاسخ منفی داده اند.به عبارتی در پی سالیان اخیر هیچ گزارشی اعم از تاثیر زیان آور بودن دستگاه های کاوشگر اعلام نشده است.میدان مغناطیسی که در یابنده های فلزی، کاربر را در استفاده عادی قرار میدهد بسیار ظعیف تر از میدان مغناطیسی است که ما را احاطه کرده است. این امواج بسیار ضعیف تر از امواج رادیویی الکترومغناطیسی نزدیک یک فرستنده رادیویی یا بی سیم یا تلفن همراه یا میدان های مغناطیسی گیت های بازرسی ایمنی در فرودگاه ها و سالن های دادگاه و … میباشد.

منبع :http://www.fisherlab.com

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و پاسخ به سوالات متداول در مورد فلزیاب و آموزش گام به گام کار با فلزیاب و تست عمق زنی فلزیاب های IKPV در نمایندگی فلزیاب تهران و کلان شهر ها با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس حاصل نمایید.

فروش لوازم جانبی فلزیاب ( کویل، لوپ، دسته، پنل و … )، ارتقاء و بروزرسانی دستگاه های فلزیاب درکمپانی فلزیاب IKPV ایران

تصویری کردن انواع سیستم های پالسی

اجاره فلزیاب تصویری و  اجاره فلزیاب پالسی

IKPV

METAL DETECTOR

شاید دوست داشته باشید:

فلزیابی یاسوج

فلزیاب یاسوج

فلزیاب یاسوج قبل از صحبت راجع به فلزیاب یاسوج و خرید فلزیاب در این شهر، شما را کمی با این شهر و استان کهکیلویه و بویر احمد آشنا می کنیم، با ما همراه باشید. این استان یکی از مناطق لر نشین کشور ایران است و در جنوب غربی این کشور و در امتداد کوه های […]

دفینه یاب ایرانی

دفینه یاب ایرانی

دفینه یاب ایرانی یکی از قدیمی ترین مبحث مهم در عرصه کاوش گنج و دفینه یابی این موضوع می باشد که در هنگام خرید یک دستگاه فلزیاب باید گنج یاب ایرانی بخریم یا گنج یاب خارجی ؟ با بیان چند نکته به شما خواهیم گفت که دفینه یاب ایرانی دارای قابلیت های بیشتری بوده و […]

خرید فلزیاب با گارانتی

خرید فلزیاب با گارانتی

خرید فلزیاب با گارانتی خرید فلزیاب با گارانتی دارای اهمیت زیادی می باشد. همانطور  که می دانید هر کسی که یک دستگاه فلزیاب حرفه ای و یک گنج یاب با کیفیت می خرد می خواهد به کاوش گنج بپردازد و برای موفقیت در  کاوش حتما باید از فلزیاب اصلی و اورجینال استفاده شود. به دلیل […]

۱ دیدگاه

 1. با عرض سلام
  بیشتر ابهاماتی که در مورد فلزیاب در ذهنم بود اینجا رفع شد، سایت شما شامل اطلاعات مفید و کارآمدی است که همیشه منو به چیزی که میخوام میرساند.
  باتشکر از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید