باغ تست فلزیاب

باغ تست فلزیاب

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

باغ تست فلزیاب برای تسلط بر فلزیاب

یکی از کار هایی که بسیاری از مبتدیان انجام میدهند، چندین سکه را دفن میکنند تا ببینند فلزیاب چگونه میتواند آن را شناسایی کند. نتیجه ی معمول نا امیدی است زیرا مردم نمیدانند که کشف سکه های تازه دفن شده بسیار دشوار است. دلیل آن فقدان اثر هاله ( HALO )  است که با گذر زمان توسعه یافته است. فلزات بر اثر گذر زمان در زیر خاک فرسایش پیدا میکنند ( اکسیده شدن ) و خاطیت مغناطیسی خود را به خاک اطراف خود میدهند که خود موجب تشخیص راحت تر میشود.

اثر هاله بر فلزیاب

به همین منظور اثر هاله مسئول یک نوع سیگنال خطا است. این نوع ناپدید شدن سیگنال معمولا در طول کاوش رخ میدهد.به عنوان مثال، یک قطعه فلز بعد از سالیان طولانی در معرض اثر هاله قرار گرفته دارای میدان مغناطیسی بسیار قوی تری نسبت به یک فلز دارد که به تازگی در زیر خاک مدفون شده است.

هنگامی که کویل جستجوگر از بالای یک جسم فلزی عبور میکند، یک سیگنال را دریافت میکنید حتی اگر تشخیص آهن را تنظیم نکرده باشیم. گاهی اوقات سیگنال با هر بار جابجایی کوبل تکرار نمیشود. برای رفع خطا زمین اطراف شیء را به هم بزنید، با این کار هاله ای که اطراف هدف آهن از طریق اکسیداسیون ایجاد شده است را از بین ببرید. هنگامی که این اتفاق می افتد، با حرکت کویل دیگر واکنش مثبت نسبت به وجود آهن نخواهیم داشت چون هدف آهن را بطور کامل رد کرده ایم.

چگونه فلزیاب را تست کنیم

یک باغ تست نمیتواند به طور کامل شما را برای آنچه که ممکن است در شرایط واقعی تشخیص رخ دهد آماده کند اما میتواند به شما در درک بهتر اثرات مواد معدنی زمین، رطوبت، زاویه هدف، اکسیداسیون و … کمک کند.با این حال تمرین در باغ تست میتواند موثر واقع گردد و شما را به یک کاوشگر حرفه ای مبدل نماید. برای اینکه بتوان در زمین تست فلزیاب به هدف مورد نظر رسید میبایست قبل از خرید فلزیاب نسبت به آماده سازی مکان تست فلزیاب اقدام نمایید. برای این منظور میبایست اهدافی را در زیر خاک مدفون نمایید تا خاصیت هاله پیدا کند. (هرچه زمان بیشتری از این کار بگذرد باغ تست آماده تر خواهد بود.) پس از مدتی باغ تست شما برای آزمایش اماده خواهد بود و ردیاب شما قادر خواهد بود سیگنال های سکه ای که توسط شما در عمق های مختلف دفن شده است را تشخیص دهد.

برای ساخت باغ تست فلزیاب خود میبایست:

 1. یک منطقه در محل دور افتاده که در کنار آن ساخت و ساز نشده باشد انتخاب کنید. محل باید عاری از سنگ های سخت و سنگین و ریشه درختان باشد و همچنین زمین نباید با اب اشباع شود. محوطه شما نیاز نیست بزرگ باشد.
  منطقه را با یک کویل بزرگ بدون تفکیک کاوش نمایید تا از صحت پاک بودن زمین مطلع گردید.سپس اهداف را در عمق های گوناگون دفن نمایید.
 2. اهدافی را انتخاب کنبد که شامل همه گروه های اصلی فلزات در مقیاس های متفاوت باشد.همچنین میتوانید یک کوزه پر از مس و یک گالن نفت را انتخاب کنید.
 3. تمام اشیاء انتخاب شده را در ردیف های تقریبا ۱ متری دفن کنید و نقشه ای را نقشه ای را فراهم کنید که چه چیزی را در کجا و در چه عمقی دفن کرده اید.
 4. با این کار شما یک زمین تست برای خود ایجاد نموده اید که میتوان از آن استفاده کرد. برای تست فلزیاب خود میتوانید از محل ایجاد شده خود استفاده کنید با این کار میتوانید تجربه کافی در فلزیابی را تا حدی کسب نمایید.

باغ تست فلزیاب در شیراز

البته زمین های تست حرفه ای نیز وجود دارد که بصورت آماده برای تست انواع دستگاه فلزیاب وجود دارد. باغ تست فلزیاب IKPV دارای عمق های مختلف با بافت های متفاوت خاک آماده آزمایش و بهره برداری انواع دستگاه های گنجیاب، طلایاب و فلزیاب میباشد که میتوانید از آن استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نکات مفید فلزیابی با ما همراه باشید.

شماره تماس فلزیاب فروش تهرانی : ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲

IKPV

منبع: metaldetectingworld

 

شاید دوست داشته باشید:

فلزیابی یاسوج

فلزیاب یاسوج

فلزیاب یاسوج قبل از صحبت راجع به فلزیاب یاسوج و خرید فلزیاب در این شهر، شما را کمی با این شهر و استان کهکیلویه و بویر احمد آشنا می کنیم، با ما همراه باشید. این استان یکی از مناطق لر نشین کشور ایران است و در جنوب غربی این کشور و در امتداد کوه های […]

دفینه یاب ایرانی

دفینه یاب ایرانی

دفینه یاب ایرانی یکی از قدیمی ترین مبحث مهم در عرصه کاوش گنج و دفینه یابی این موضوع می باشد که در هنگام خرید یک دستگاه فلزیاب باید گنج یاب ایرانی بخریم یا گنج یاب خارجی ؟ با بیان چند نکته به شما خواهیم گفت که دفینه یاب ایرانی دارای قابلیت های بیشتری بوده و […]

خرید فلزیاب با گارانتی

خرید فلزیاب با گارانتی

خرید فلزیاب با گارانتی خرید فلزیاب با گارانتی دارای اهمیت زیادی می باشد. همانطور  که می دانید هر کسی که یک دستگاه فلزیاب حرفه ای و یک گنج یاب با کیفیت می خرد می خواهد به کاوش گنج بپردازد و برای موفقیت در  کاوش حتما باید از فلزیاب اصلی و اورجینال استفاده شود. به دلیل […]

۲ دیدگاه

 1. سلام
  گفته شده که تست حرفه ای دستگاه انجام میدهید، آیا میشود فلزیاب شخصی خودمان را در زمین شما تست کنیم ؟

  1. هیچگونه ممنوعیتی برای تست دستگاه شخصی در زمین تست این شرکت وجود ندارد، در صورت تمایل به نمایندگی مجاز IKPV مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید